Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Nicień sercowy
(Dirofilaria immitis)Zła opieka może Twojemu psu "złamać serce".

FAKTY: Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale także domem dla wielu różnych pasożytów. Są one w większości stosunkowo nieszkodliwe, ale niektóre z nich, takie jak Dirofilaria immitis, nieleczone mogą prowadzić do poważnych komplikacji, a nawet śmierci naszego pupila. Przypominające nitki makaronu pasożyty Dirofilaria immitis zwykle lokują się w tętnicach płucnych lub sercu nosiciela. Zarażony pies może mieć w sobie nawet 250 takich nicieni! W miarę jak stają się coraz większe, pasożyty te ograniczają dopływ krwi do serca i płuc zwierzęcia, co objawia się kaszlem, apatią i utratą apetytu.
Po godach samice pasożyta wydają na świat malutkie młode osobniki, zwane mikrofilariami. Te zostają wyssane wraz krwią przez komary, następnie przekształcają się w larwy, które mogą zainfekować kolejnego nosiciela. Jako że rozwój larw możliwy jest wyłącznie w wysokiej temperaturze, lato jest okresem szczególnego ryzyka. Ale oczy należy mieć otwarte przede wszystkim zimą, ponieważ wtedy, po upływie ok. 6 miesięcy, pojawiają się pierwsze objawy.
W sytuacji gdy jeden z przedstawicieli Dirofilaria immitis dostanie się do serca Twojego psa, można zastosować różne formy leczenia. Dostępne są także środki profilaktyczne. Konieczna jest szczególna ostrożność, ponieważ leki profilaktyczne mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego pupila, jeżeli już jest nosicielem pasożyta. A więc przed rozpoczęciem kuracji, należy się dokładnie upewnić, czy wcześniej nie doszło do zarażenia. Pamiętaj - jeżeli chcesz, żeby serce Twojego psa należało wyłącznie do Ciebie, strzeż się Dirofilaria immitis!


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny