Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Świerzbowiec
(Sarcoptes scabiei)Kto jest parszywy? Nasz pluszowy świerzbowiec z pewnością nie.

FAKTY: Na długo przed tym kiedy Napoleon spotkał swoje Waterloo, jego osobiste terytorium zostało zaatakowane i zdobyte przez roztocze świerzbowca ludzkiego, małego, ośmionożnego kuzyna pająka, który wywołuje świerzb.

Ofiary świerzbu mają tendencję do drapania lub gryzienia siebie, co powoduje wypadanie włosów, uszkodzenia skóry, a czasami zakażenia. Przypominające krosty podrażnienie i intensywne swędzenie świerzbu jest spowodowane tym, że samica świerzbowca ryje głęboko pod skórę by złożyć jaja –a następnie umiera.

Ponieważ świerzb wywołuje objawy podobne do objawów innych schorzeń skóry, może być trudny do właściwego zdiagnozowania.

Najlepsze co możesz zrobić, jeśli uważasz, że twoje zwierzę (lub ty) ma świerzb, jest wizyta u weterynarza lub lekarza.

Leczenie może potrwać do trzech tygodni zanim pozbędziemy się świądu (tak długo może zająć białym komórkom strawienie tusz roztocza), ale z pewnością załatwi to problem drapania poprzez koszulkę.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny