Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Białaczka
(Leukemia)Białaczka to rak szpiku kostnego, układu limfatycznego i innych tkanek krwiotwórczych. Choroba ta obejmuje nieprawidłową produkcję białych krwinek, które mogą nie działać prawidłowo w walce z infekcjami.

Naszą komórkę rakową można „wyleczyć”, wywracając ją na lewą stronę!

FAKTY: Termin rak odnosi się do ponad 100 różnych chorób, z których wszystkie mają dwie wspólne cechy. W wyniku uszkodzeń genetycznych normalne komórki stają się nowotworowe i mogą rosnąć w niekontrolowany sposób. Ponadto komórki te są w stanie atakować inne tkanki, zakłócając i niszcząc struktury i narządy, które infiltrują.

Podobnie jak w przypadku większości nowotworów, białaczka rozwija się z powodu czynników genetycznych, a także czynników ryzyka, takich jak zła dieta, palenie tytoniu, nadmierne spożycie alkoholu i brak ruchu. Chociaż podstawy leczenia – chirurgia, radioterapia i chemioterapia – nie zmieniły się od wielu lat, postęp w obrazowaniu, diagnostyce i wyrafinowanych metodach dostarczania terapii znacznie poprawił ich skuteczność. Ponadto wprowadzane są obecnie w życie przełomowe odkrycia w immunoterapii. W rezultacie wiele osób, u których zachoruje na raka, ma znacznie większe szanse na wyzdrowienie w porównaniu z kilkoma dekadami temu.

Białaczka to rak szpiku kostnego, układu limfatycznego i innych tkanek krwiotwórczych. Choroba ta obejmuje nieprawidłową produkcję białych krwinek, które mogą nie działać prawidłowo w walce z infekcjami.

Istnieje wiele rodzajów białaczki, sklasyfikowanych według szybkości postępu i rodzaju zaangażowanych białych krwinek – mianowicie komórek limfatycznych lub komórek szpiku. Ostre rodzaje białaczki wpływają na niedojrzałe komórki krwi i szybko się rozprzestrzeniają. Typy przewlekłe obejmują bardziej dojrzałe komórki krwi i te nowotwory rozwijają się wolniej. Niektóre postacie występują częściej u dorosłych, podczas gdy inne występują głównie u dzieci, na przykład ostra białaczka limfatyczna.

Objawy białaczki są często niejasne i łatwe do przeoczenia, ponieważ przypominają inne powszechne choroby. Objawy obejmują gorączkę, zmęczenie, częste infekcje, utratę wagi, obrzęk węzłów chłonnych, powiększenie wątroby lub śledziony, siniaki, łatwe krwawienie, czerwone plamy na skórze, nadmierne pocenie się i ból kości.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: 24 godz. Aktualnie niedostępny