Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Grzybica stóp
(Trichophyton mentagrophytes)Kto z was krzyczał na meczu -"sędzia kalosz"? - fuj!

FAKTY: W czasach starożytnych grzybicę stóp przypisywano ugryzieniom owadów (w łacinie medycznej stosuje się określenie tinea pedis - larwy w stopach!). Dopiero w XIX wieku grupa naukowców odkryła, że winę za tę przypadłość ponoszą mikroorganizmy. Grzybicę stóp mogą wywoływać różnego rodzaju grzyby. Na przykład Trichophyton mentagrophytes odpowiedzialny jest za swędzenie i pękanie skóry, najczęściej między czwartym a piątym palcem u stopy.
Grzybica stóp jest najczęściej spotykaną formą skórnej infekcji grzybiczej. Choć pojawia się ona zwykle u nastoletnich chłopców i mężczyzn, to niemal 70% ludzkości miało z nią przynajmniej raz do czynienia. Na szczęście powszechnie dostępne są kremy i pudry, które mogą nam pomóc ją zwalczyć. A w najcięższych przypadkach można zastosować specjalne leki na receptę, które natręta pozbędą się raz na zawsze.
Rzecz jasna T. mentagrophytes nie interesuje się tylko i wyłącznie sportowcami (angielska nazwa grzybicy stóp to "athlete's foot" - "stopa sportowca"), ale faktem jest, że szczególnie odpowiadają mu wilgotne, ciepłe zakamarki przebieralni i basenów... i Twoich stóp! Również adidasy i tenisówki są znakomitym polem do popisu dla grzybicy, dlatego też niemal nie występuje ona w krajach, gdzie chodzi się boso.
Ale pamiętaj! Gdybyś złapał grzybicę stóp, lepiej nie chodź na bosaka!


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny

Podobne produkty