Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Legionella
(Legionella pneumophila)Bakterie Legionnella pneumophila powodują śmiertelną chorobę legionistów. Jeśli czytasz to podczas kąpieli w jacuzzi, pamiętaj, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba zachorowań wywołanych przez Legionellę wzrosła.FAKTY: Bakterie Legionnella pneumophila powodują śmiertelną Chorobę Legionistów. Choroba nosi imię Legionu Amerykańskiego. W lipcu 1976 roku ta organizacja weteranów zorganizowała kongres, na którym wielu delegatów zachorowało na wysoką gorączkę, bóle mięśni i inne objawy grypopodobne. W ciągu kilku tygodni 29 osób zmarło z powodu szybko uderzającego ostrego zapalenia płuc.

Wybuch wywołał publiczną panikę, a media nazwały go „zabójcą legionistów”. Epidemiolodzy zbadali, co łączy ofiary. Ich praca detektywistyczna wykazała, że ​​wszystkie ofiary mieszkały w tym samym hotelu. Naukowcy wzięli pod uwagę toksyny i znane drobnoustroje. Kilka miesięcy później odkryli sprawcę, nieznanego śmiertelnego drobnoustroju. Co zaskakujące, odkryli również, że kilka niewyjaśnionych epidemii chorób z lat 60. w Waszyngtonie i Pontiac w stanie Michigan było również spowodowanych przez bakterie Legionella.

Legionella żyje naturalnie w jeziorach i innych wodach słodkich. Do epidemii dochodzi, gdy bakterie są uśpione w wieżach klimatyzacyjnych, wannach z hydromasażem, nawilżaczach powietrza, fontannach i innych systemach wodnych stworzonych przez człowieka. Z tych lęgowisk bakterie mogą podróżować w kropelkach wody w powietrzu, aby znaleźć ciepłych ludzkich gospodarzy.

Jeśli czytasz to podczas kąpieli w jacuzzi, pamiętaj, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba zachorowań wywołanych przez Legionellę wzrosła. Każdego roku odnotowuje się tysiące przypadków, a około jedna na dziesięć osób zarażonych chorobą legionistów umrze. Więc utrzymuj w czystości te wanny i pomóż zapobiegać następnej epidemii.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny