Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw atak Zombi
(Zombie Attack )Widzisz hordę zombie czających się głęboko w wyobraźni. Ostrzeżenie: w zmarzlinie czai się prawdziwy wirus zombie, czekający na powrót z martwych. Niewiele powstrzyma wszystkie te mikroby z zestawu Zombie Attack przed odtworzeniem radości i wesołości po ich złapaniu. I nic nie powstrzyma cię przed zebraniem organizmów jedzących mięso, gryzących mózg i rozprzestrzeniających zarazę!

Pudełko prezentowe Zombie Attack zawiera następujące drobnoustroje: duży wirus Zombie, mięsożerną bakterię, zjadającą mózg amebę i czarną śmierć.
 


Wirus Zombie
Naukowcy nazwali tego wirusa Pithovirus sibericum, ponieważ jego kształt przypominał starożytne greckie słoiki z winem zwane „pithos”. W skali mikroskopowej wirusy te są absolutnie ogromne.Mierzą ponad mikrometr, są większe niż niektóre z najmniejszych znanych, wolno żyjących komórek eukariotycznych.

Materiał genetyczny tych wirusów jest niezwykły i w bardzo ograniczonym stopniu pokrywa się ze znanymi formami życia, co bardzo zaintrygowało społeczność naukową i możliwościami nowych odkryć.

Mięsożerna bakteria
Choroba zjadająca mięso nie jest marzeniem dietetyka. Jest to jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się infekcji, wywoływana przez zwariowane szczepy bakterii paciorkowca.

Zwykle niewielki uraz skóry pozwala bakteriom wślizgnąć się pod skórę. Ból znacznie nieproporcjonalny do urazu zwykle występuje w ciągu 24 godzin, po czym pojawiają się objawy grypopodobne i fioletowe pęcherze. Jeśli uważasz, że masz to szybko się dowiedz - bo możesz skończyć w menu.

Zjadająca mózg ameba
Zjadająca mózg ameba, czyli Naegleria fowleri, to przerażający drapieżnik, który czai się w ciepłych słodkowodnych jeziorach, rzekach i źródłach. Technicznie nie jest to ameba, ale w rzeczywistości może przekształcić się jak złoczyńca science fiction w trzy różne kształty ciała.

Pływacy, którzy pływają w środowisku naturalnym, muszą uważać na tego plugawego demona. Wdychany przez nos może dostać się do mózgu i spowodować bardzo śmiertelne pierwotne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych o podłożu amebicznym (PAM).

Czarna śmierć
W 1347 r. Czarna śmierć (zwana wówczas „zarazą”) przybyła do miasta Mesyna na Sycylii. Do 1352 r. 25 milionów ludzi, jedna trzecia populacji Europy, zmarło.

Zaraza nie została zlikwidowana, ale dzisiejsze epidemie są nieliczne i odizolowane. Ponadto istnieją łatwo dostępne metody leczenia, w tym antybiotyk Tetracyklina. Niemniej jednak szczepy oporne na antybiotyki mogą pewnego dnia stać się powszechne, a historia może się powtórzyć…


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny