Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Egzotyczne Wakacje
(Exotic Vacation)Jesteś spakowany, zaszczepiony i gotowy na niesamowitą przygodę w dżungli, na morzu i w górach. Ale poczekaj, czy zapomniałeś o mikrobach odstraszających owady w czasie egzotycznych wakacjach?

W tropikach są orzechy kokosowe i kolorowe ptaki, a te mikroby rozbawią cię, gdy najmniej się ich spodziewasz!

Pudełko prezentowe z motywem Egzotyczne wakacje zawiera: zgorzel, malarię, Gorączkę Zachodniego Nilu, Gorączkę Denga i wirus zombie.

Zgorzel
Chociaż gangrena może wydawać się zagrożeniem związanym z wyczynami w dżungli i na ćwiczeniach wojskowych makabryczny rozkład i śmierć miękkich tkanek ciała, które charakteryzują tą chorobę, może spotkać każdego.

Istnieją dwa popularne rodzaje zgorzeli: sucha i mokra. Sucha gangrena występuje, gdy przepływ krwi do części ciała zostaje zablokowany . Mokra zgorzel występuje, gdy towarzyszy infekcja przerwanemu przepływowi krwi. Często infekcję powodują bakterie, takie jak Clostridium perfringens, które wytwarzają toksyczne gazy, które mogą zostać pod skórą.

Malaria
Malaria (po włosku „złe powietrze”) jest dziełem pasożyta Plasmodium i komara Anopheles. Kiedy komar użądla zarażoną osobę, pasożyty są wchłaniane, gdy pobiera krew. Tylko samice komara są krwiopijcami.

Po odkryciu w tropikach i podzwrotnikach malaria została prawie całkowicie opanowana. Ponadto podróżni mogą przyjmować leki przeciwmalaryczne, stosować środki odstraszające owady, nosić długie ubrania i spać pod moskitierami lub w chronionych mieszkaniach.

Gorączka Zachodniego Nilu
Gorączka Zachodniego Nilu to choroba przenoszona przez komary, występująca głównie w Afryce, Azji Zachodniej i na Bliskim Wschodzie.

Podczas gdy epidemie Gorączek Zachodniego Nilu regularnie przyciągają uwagę mediów, około 80% zainfekowanych osób w ogóle nie odczuwa żadnych objawów.

Niemniej jednak mądrze jest podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby uniknąć wszystkich ugryzień komarów podczas wybuchów epidemii - wiedza, które są zainfekowane, jest jak rozwiązanie zagadki sfinksa.

Gorączka Denga
Gorączka denga jest chorobą tropikalną występującą w ponad 100 krajach. Każdego roku zaraża się nawet 100 milionów ludzi.

Pochodzenie nazwy Dengue nie jest znane, ale uważa się, że pochodzi od suahili „ka-dinga pepo” (lub „choroba diabła”) lub "zepsutego" z hiszpańskiego słowa „denga”, które opisywało „wybredny” chód wykazywany przez osoby cierpiące jak idą.

Wirus Zombie
Naukowcy nazwali tego wirusa Pithovirus sibericum, ponieważ jego kształt przypominał starożytne greckie słoiki z winem zwane „pithos”. W skali mikroskopowej wirusy są absolutnie ogromne. Mają ponad mikrometr i są wielkości wielu bakterii, są nawet większe niż niektóre z najmniejszych znanych wolno żyjących komórek eukariotycznych.

Materiał genetyczny tych wirusów jest niezwykły i w bardzo ograniczonym stopniu pokrywa się ze znanymi formami życia, co bardzo zaintrygowało społeczność naukową i stwarza możliwości nowych odkryć.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny