Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Nauka O Mózgu
(Brain Science)Bądź sprytny i podaruj swoim bliskim niezapomniane, oryginalne myśli dzięki tym uroczym komórkom mózgowym, neuroprzekaźnikom i mózgowi! To pudełko o tematyce "Nauka o mózgu" to ekscytujący prezent edukacyjny dla przyjaciół, rodziny, naukowców, studentów, nauczycieli, pracowników służby zdrowia i wszystkich zainteresowanych mózgiem.

To niezapomniane pudełko upominkowe wywoła wspaniałe pomysły! Bądź sprytny i podaruj swoim bliskim oryginalne myśli dzięki tym uroczym komórkom mózgowym, neuroprzekaźnikom i mózgowi. Znakomity prezent, aby „wyzdrowieć”, inspirować, uczyć się i bawić. Praktyczny sposób na poznanie nauki o mózgu, układzie nerwowym i wewnętrznym funkcjonowaniu mózgu.

Pudełko upominkowe o tematyce Brain Science zawiera te 3-calowe mini breloczki z mikrobami: Mózg, Dopamina, Serotonina, Komórka glejowa i Neuron. Informacje edukacyjne z tyłu.
Przypnij je do plecaka, kluczy lub gdziekolwiek! Zawiera klipsy do kluczy.

Mózg
Miękki, pomarszczony trzyfuntowy mózg w twojej głowie to twój umysł, twoja osobowość i szef twojego ciała. Od mówienia i widzenia, po myślenie i zapamiętywanie, twój mózg kontroluje to, co robisz. Czy możesz sobie wyobrazić miliardy neuronów wysyłających biliony wiadomości co minutę? Z pewnością możesz, ponieważ twój mózg daje ci niesamowitą wyobraźnię!

Dopamina
Dopamina jest niezbędnym neuroprzekaźnikiem, substancją chemiczną mózgu, która pomaga neuronom komunikować się ze sobą iz innymi komórkami. Dopamina odgrywa rolę w przyjemności, ruchu, motywacji i poznaniu. Czynności, które powodują uwalnianie dopaminy, obejmują ćwiczenia, współpracę, utrzymywanie zdrowych relacji i jedzenie, a nawet oczekiwanie na jedzenie słodkich potraw.

Serotonina
Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który wpływa na nastrój, pamięć, sen i funkcje poznawcze. Może zwężać naczynia krwionośne i regulować temperaturę ciała. Ponieważ serotonina pomaga kontrolować strumień informacji poruszających się po ścieżkach mózgu, wywiera potężny wpływ na twoje myśli i stan umysłu. Niektóre czynności mogą pomóc zwiększyć poziom serotoniny, takie jak uśmiechanie się i ćwiczenia.

Komórka glejowa
Twój mózg to coś więcej niż neurony. Obejmuje naczynia krwionośne, płyny i komórki glejowe. Ponad 50 miliardów tych komórek wspiera neurony w sposób, którego nie do końca rozumiemy. Istnieje kilka typów komórek glejowych. Oligodendrocyty wytwarzają izolację nerwów zwaną mieliną i pomagają neuronom przekazywać sygnały. Mikroglej to własny układ odpornościowy mózgu. Astrocyty to największe i najbardziej rozpowszechnione komórki glejowe. Te komórki w kształcie gwiazdy mają role, które obejmują uwalnianie neuroprzekaźników, pomoc w modulowaniu sygnałów nerwowych i kontrolowanie przepływu krwi.

Neuron
Małe szare komórki, z których składa się mózg, to przede wszystkim neurony. Masz ich ponad 80 miliardów. Typowy neuron jest połączony z tysiącami innych, tworząc niewyobrażalnie gęstą sieć przetwarzania sygnałów. Dzięki trylionom połączeń lub synaps w twojej głowie jest więcej ścieżek transmisji niż atomów we wszechświecie. Ale zanim uderzy ci to do głowy, pomyśl, że liczba synaps osiąga szczyt w dzieciństwie.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny