Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Człowiek
(Homo Sapiens)Wszyscy zaczynają od małych - bardzo małych! Dowiedz się o naszej cudownej podróży od mikroskopijnego świata i o tym, jak stajemy się tym, kim jesteśmy.
Ściśnij brzuch naszego człowieka i zobacz i usłysz jego świecące, małe bicie serca!

     Zabawny pomysł na prezent dla przyszłych rodziców
     Narzędzie edukacyjne do nauczania o ciąży i reprodukcji
     Posiada świecący dźwięk bicia serca!

FAKTY: Wszyscy zaczynają od małych - bardzo małych! Ludzka komórka jajowa ma wielkość zbliżoną do okresu na końcu tego zdania. Ale jeśli jajo jest wystarczająco szczęśliwe, aby zostać zapłodnionym, rozpoczyna się niesamowita i magiczna podróż od mikroskopijnego świata do świata, który znamy.

W ciągu pierwszych kilku dni zapłodnione jajo lub zygota podróżuje przez jajowód matki, dzieląc się wiele razy. Wkrótce staje się morulą w kształcie maliny, a następnie pustą blastocystą. Po około tygodniu zarodek zostaje wszczepiony do macicy, gdzie jego matka może pomóc mu przeżyć.

W drugim tygodniu komórki embrionalne zaczynają różnicować się w wyspecjalizowane komórki, z których wszyscy jesteśmy stworzeni - i wzrost postępuje szybko.

Około trzech tygodni po poczęciu serce zaczyna bić. (Można to usłyszeć na USG po około 8-10 tygodniach.)

W czwartym tygodniu zaczynają pojawiać się rysy twarzy, a ręce i nogi zaczynają się rozciągać.

W szóstym tygodniu zaczynają tworzyć się palce u rąk i nóg, a w siódmym tygodniu oczy są robione.

W ósmym tygodniu człowiek ma nieco mniej niż cal długości. Teraz wygląda jak małe dziecko.

W ciągu następnych kilku tygodni wszystkie główne narządy zaczynają funkcjonować - i wkrótce matka czuje, że coś w niej trzepocze! (Nazywa się to „przyspieszeniem”).

A zaledwie kilka miesięcy później ... Wszystkiego najlepszego!

Historia W 1758 roku Carolus Linnaeus, ojciec współczesnej klasyfikacji biologicznej, jako pierwszy zidentyfikował fizyczne podobieństwa między ludźmi i małpami. Jednak jego teoria została przetestowana i udowodniona dopiero ponad sto lat później, kiedy Charles Darwin opublikował swoją książkę „O pochodzeniu gatunków”.
Fascynujące fakty Ludzie są jedynymi zwierzętami na Ziemi, które wykazują kulturę, opowiadanie historii i religię. Sekretem ich sukcesu jest umiejętność współpracy i komunikacji na dużą skalę. Ta umiejętność przyczyniła się do ich ewolucyjnego sukcesu, ale także uczyniła ich wysoce zależnymi od sieci współpracy. Są też jedynymi zwierzętami, które angażują się w politykę i wojnę. Jeśli śledzisz prymitywy z 2015 roku, może być ci trudno odróżnić ludzi od ich przodków-szympansów!


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny