Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Testosteron
(Testosterone)Testosteron jest męskim hormonem płciowym odpowiedzialnym za rozwój mięśni, owłosienia i innych męskich cech.

Nasz testosteron opiera się na kształcie rzeczywistej cząsteczki!

Fakty: Testosteron to męski hormon płciowy odpowiedzialny za rozwój mięśni, owłosienia na ciele, głębszy głos i inne męskie cechy w okresie dojrzewania. Przed urodzeniem bierze udział w rozwoju męskich narządów płciowych, natomiast w wieku dorosłym odgrywa rolę w popędzie seksualnym, produkcji nasienia i utrzymaniu ogólnego stanu zdrowia. Rola testosteronu w złym zachowaniu jest w dużej mierze mitem. W tym hormonie jest o wiele więcej, niż mogłaby sugerować jego reputacja.

U mężczyzn testosteron jest wytwarzany w jądrach, a niewielka ilość w nadnerczach. Kobiety również potrzebują testosteronu, a jajniki i nadnercza produkują go w niewielkich ilościach. Podwzgórze i przysadka mózgowa kontrolują produkcję testosteronu. Jest syntetyzowany w organizmie z cholesterolu, chociaż wysoki poziom cholesterolu nie prowadzi do wzrostu poziomu testosteronu.

Testosteron to rodzaj androgenu, znanego również jako steryd. Podobnie jak wszystkie hormony, testosteron jest przekaźnikiem chemicznym wydzielanym przez jedną tkankę ciała, która następnie przemieszcza się do innej tkanki, aby wpływać na wzrost i zachowanie. Hormony są wydzielane w dawkach, które zmieniają się co godzinę i codziennie i zmieniają się na każdym etapie życia. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety potrzebują odpowiedniej ilości testosteronu do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Optymalna ilość nie jest jasna dla mężczyzn, których normalny zakres wynosi od 300 do 800 nanogramów na decylitr (ng/dl). Po 30 roku życia większość mężczyzn odnotuje stopniowy spadek poziomu testosteronu. Ale nieprawidłowe poziomy nie są zwykle spowodowane starzeniem się, a raczej mogą być oznaką zaburzeń hormonalnych, urazu, choroby wątroby lub nerek, cukrzycy lub infekcji. Niski poziom może prowadzić do spadku liczby plemników, zmian nastroju oraz obniżenia masy kostnej i mięśniowej. Sterydy syntetyczne mogą być przepisywane w celu leczenia takich stanów. Testosteron jest również kluczowym graczem w prostacie i niektórych innych nowotworach.

Nienormalnie wysoki poziom testosteronu u mężczyzn występuje zwykle u sportowców, którzy używają go do wzrostu mięśni i zwiększenia wydajności. Może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym impotencji, małej liczby plemników, zahamowania wzrostu, uszkodzenia serca, wahań nastroju i chorób wątroby.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny