Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Genetyka
( Genetics )Ożyw DNA, RNA, geny, chromosomy i temat genetyki dzięki naszemu Pudełku upominkowemu z motywem genetycznym! To pudełko o tematyce genetycznej to ekscytujący prezent edukacyjny dla przyjaciół, rodziny, naukowców, pracowników służby zdrowia i każdego, kto chce wiedzieć, kim są i z czego są zrobieni.

Ten niezapomniany i zabawny prezent jest idealny dla rodziny, przyjaciół, studentów, naukowców, nauczycieli, lekarzy, genetyków, entuzjastów przodków i wszystkich, którzy są ciekawi własnych genów i DNA. Doceń, że twoje chromosomy przechowują informacje genetyczne w komórkach i składają się z DNA i RNA. Podziękuj mamie i tacie za dwie pary 23 chromosomów.

Pudełko upominkowe z motywem genetycznym zawiera te 3-calowe mini breloczki z mikrobami: DNA, jądro, mitochondria, RNA i chromosom. Informacje edukacyjne z tyłu.

Przypnij je do plecaka, kluczy lub gdziekolwiek! Zawiera klipsy do kluczy.

DNA
Kwas dezoksyrybonukleinowy lub DNA to niesamowita molekularna podwójna helisa, która zawiera kody genetyczne dla wszystkich znanych organizmów żywych. Po raz pierwszy zidentyfikowany w 1869 roku i dokładnie opisany w 1953 roku, samo jego istnienie zapewnia nowe zrozumienie tego, jak działa życie.

99% DNA każdej osoby jest identyczne – i rzeczywiście, znaczna część naszego DNA jest wspólna dla każdej żywej istoty na Ziemi.

Jądro
Jądro jest najbardziej widocznym organellem wewnątrz komórek zwierząt, roślin, grzybów i drobnoustrojów eukariotycznych. Wzrost komórek, metabolizm i rozmnażanie są kontrolowane przez jądro. Jądro otoczone podwójną błoną zawiera jąderko i materiał genetyczny komórki. Jądro to miejsce, w którym zachodzi produkcja RNA i replikacja DNA.

Mitochondria
Mitochondria wytwarzają energię dla komórek, a także zawierają DNA i RNA. DNA mitochondrialne lub mtDNA stanowi niewielką część całkowitego DNA organizmu, ale różni się od DNA w jądrze. Jądrowe DNA pochodzi od obojga rodziców, ale mtDNA jest przekazywane tylko od matki. Ten materiał genetyczny pochodzi z jej komórki jajowej i może ustanowić matczyne więzi rodzinne.

RNA
RNA i jego molekularny kuzyn DNA to kwasy nukleinowe, które niosą kod genetyczny. RNA lub kwas rybonukleinowy działa jako pośredni przekaźnik dla genów, jednostki dziedziczenia przenoszonej w DNA. Kod DNA jest przepisywany na RNA, a następnie tłumaczony na białka. RNA jest zazwyczaj pojedynczą nicią, podczas gdy DNA jest zawsze podwójną nicią. RNA odegrał ostatnio główną rolę w technologii szczepionek, pomagając zakończyć pandemię Covid-19 i uratować miliony istnień ludzkich.

Chromosom
Chromosomy to nitkowate struktury wewnątrz komórek, które przechowują informacje genetyczne. Składają się z materiału chromatyny, który składa się z DNA, RNA i białek. Większość ludzkich komórek ma dwie pary 23 chromosomów, po jednej od matki i ojca, co daje w sumie 46 chromosomów.

DNA w chromosomach zawiera kod genetyczny opisujący cechy fizyczne każdej znanej formy życia.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny