Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Komórki Ciała
(Body Cells)Składasz się z około 30 trylionów komórek. A jeszcze bardziej niesamowite jest to, że twoje ciało jest także domem dla około 40 bilionów bakterii! Ten mikrobiologiczny tygiel znajduje się głównie w jelitach i pomaga zachować zdrowie. Więc jeśli zastanawiasz się, kim jestem? Chwyć swój zestaw upominkowy "Komórki ciała" i krzycz „Jestem 70 trylionów komórek!”

Zestaw upominkowy "Komórki ciała" zawiera: komórka kostna,komórka tłuszczowa, komórka nerwowa, włos, i komórka mięśniowa.

Komórka kości
Twoje kości zbudowane są przede wszystkim ze skomplikowanego gmachu zmineralizowanej tkanki ułożonej przez komórki kostne jak rafa koralowa.

Dojrzałe osteocyty zajmują niewielkie przestrzenie zwane lukami. Tworzą żywą sieć wewnątrz kości, która może wymieniać składniki odżywcze i odpady. Mogą również komunikować o tym, które części kości są obciążone i należy je wzmocnić, a także określić, które części powinny zostać zredukowane.

Komórka tłuszczowa
Przeciętne ludzkie ciało ma 40 miliardów zwartych małych komórek, których głównym zadaniem jest przytyć!

Te nędzne małe adipocyty (po grecku „komórka tłuszczowa”) starają się oczywiście być pomocne. Gromadzony przez nich tłuszcz zapewnia ciepło i ochronę organizmu, a nawet transportuje w organizmie niezbędne witaminy, takie jak A, D, E i K. Co najważniejsze, energia zawarta w tłuszczu może utrzymać cię przy życiu przez wiele miesięcy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Komórka nerwowa
Istnieje wiele różnych rodzajów komórek nerwowych. Neurony ruchowe zmuszają nasze mięśnie do działania; neurony czuciowe w naszych oczach i uszach są stymulowane światłem i dźwiękiem, w nosie i na języku są stymulowana chemikaliami pozwalając czuć zapach i smak, a na skórze dotykiem; a niezliczona liczba innych interneuronów przekazuje impulsy do ośrodkowego układu nerwowego i mózgu.

Włosy
Włosy zapewniają naturalne ciepło i ochronę przed urazami, zarówno przed spiczastymi przedmiotami, jak i przed promieniami słonecznymi UV. Prawie wszystkie ssaki są całkowicie pokryte grubymi włosami, z pewnymi wyjątkami (takimi jak słonie, nosorożce, hipopotamy, świnie, wieloryby, morsy, nas ...)

Włosy rosną w różnych fakturach i kolorach. Ale tylko dwa pigmenty (eumelanina i fenomelanina) dają gamę odcieni od blond, brązowej i czarnej, po czerwony, szary i biały.

Komórka mięśniowa
Istnieją trzy rodzaje komórek mięśniowych: serce (mięśnie mimowolne uderzające w sercu), gładkie (mięśnie mimowolne, takie jak te, które wyściełają naczynia krwionośne, przewód pokarmowy i płuca) i szkieletowe (mięśnie przyczepione przez ścięgna do kości).

Mięśnie są zwykle czerwone, ponieważ są nasycone krwią niosącą energię niezbędną do wykonywania pracy. Jednak „biały” szybko drgający mięsień może wytwarzać dużą siłę przez bardzo krótkie okresy.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny