Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Komórki Krwi
(Blood Cells)Nie zemdlejesz na widok tych uroczych komórek krwi. Zastąp hemofobię i naucz się kochać osocze, płytki krwi i wszystkie cudowne komórki pulsujące w twoich żyłach. W końcu czerwone krwinki dominują wśród 70 bilionów komórek i przyjaznych bakteriach w twoim ciele. Masz około 20 trylionów krwinek czerwonych, dzięki czemu jesteś szczęśliwy i pełen energii!

Pudełko prezentowe "Komórki krwi" zawiera: Krwinki Czerwone, Krwinki Białe, Osocze, Płytki i Przeciwciała.

Czerwona krwinka
Czerwone krwinki lub erytrocyty zawierają hemoglobinę, która przenosi tlen i dwutlenek węgla w organizmie. (Erythro w języku greckim oznacza kolor czerwony.) Hemoglobina nadaje krwinkom czerwonym charakterystyczny kolor. Gdy jest bogata w tlen, wydaje się czerwonawa; gdy uboga w tlen, jest ciemniejsza i niebieskawa.

Chociaż erytrocyty są elastyczne (co pozwala im przeciskać się przez naczynia włosowate), zazwyczaj mają charakterystyczny dwuwklęsły kształt, który pomaga zmaksymalizować pole powierzchni w celu ułatwienia wymiany gazów.

Biała Komórka Krwi
Białe krwinki lub leukocyty są białymi rycerzami twojego ciała. Jeśli atakuje cię komórki wroga, ruszają na ratunek i walczą na śmierć i życie.

Istnieje kilka różnych rodzajów leukocytów, a każdy z nich ma specjalne umiejętności, które pomagają Cię chronić. Neutrofile ścigają się na miejscu, gdy atakują bakterie. Komórki B neutralizują wirusy, a komórki T przygotowują się do zamachu stanu.

Osocze
Osocze jest jasnym płynem, który stanowi około 55% krwi. Pozostałe składniki krwi są zawieszone w osoczu co pozwala im podróżować w naczyniach krwionośnych!

Samo osocze odgrywa kluczową rolę w przenoszeniu odpadów do nerek, wątroby i płuc, skąd można je usunąć z organizmu. Osocze pomaga również utrzymać normalne ciśnienie krwi i pomaga regulować temperaturę ciała.

Płytki krwi
Płytki krwi lub trombocyty to najmniejsze komórki (lub fragmenty komórek) we krwi. Pod mikroskopem zwykle wyglądają jak małe dyski lub płytki!

Podstawowym celem płytek krwi jest zapobieganie krwawieniom poprzez tworzenie skrzepów krwi, a przeciętny człowiek ma od 150 000 do 400 000 płytek krwi na każdą kroplę (lub mikrolitr) krwi.

Przeciwciało
Przeciwciała to białka w kształcie litery Y wytwarzane przez układ odpornościowy organizmu, aby pomóc w identyfikacji obcych intruzów, takich jak wirusy, bakterie lub toksyczne chemikalia.

Podczas gdy ciała przeciwciał występują w kilku specyficznych typach (lub izotypach), końcówki (lub paratopy) są bardzo różnorodne i pasują jak zamek do klucza, mogą dołączyć tylko do określonych części (lub epitopów) antygenu. Ten zamek ma ponad 10 miliardów kombinacji!


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny