Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Ból pleców
(Back Pain)Około 80% ludzi ma ból pleców, pozostałe 20% prawdopodobnie nie ma komputera;) To cierpienie nie jest żartem ale głównym powodem wizyt u lekarza. Ból pleców osiągnął rozmiary epidemii. Na szczęście nie musisz pochylać się do tyłu, aby mieć to cudowne milutkie przypomnienie, aby zadbać o całe ciało.

Ból pleców ma 8 cali długości.

FAKTY: Nie jesteś sam, jeśli cierpisz na bóle pleców. Wśród głównych powodów wizyt lekarskich ból pleców osiągnął rozmiary epidemii. Aż 80% populacji zmierzy się z co najmniej jednym epizodem.

Ból fizyczny, który ludzie cierpią, obejmuje złożony układ nerwów, mięśni, ścięgien, chrząstki, stawów i kości. Przyczyny bólu pleców obejmują infekcje i złamania, zapalenie stawów i inne stany przewlekłe. Przepracowanie, zła postawa i złe traktowanie są również głównymi winowajcami. Rezultatem jest często wypadający dysk kręgowy. Kręgi kręgosłupa mają puste rdzenie, aby chronić nerwy wewnątrz. Kręgi są oddzielone elastycznymi krążkami wypełnionymi miękką galaretowatą substancją, która zapewnia amortyzację i równowagę kręgosłupa. Gdy twardsza „skóra” dysku zostaje rozdarta w wyniku wypadku lub przez ścieranie, wewnętrzna „galaretka” dysku wypycha skórę dysku na zewnątrz. W pękniętym lub przepuklinowym dysku galaretka wycieka. W takich ekstremalnych przypadkach dyski nie są już amortyzowane, a sama galaretka może powodować stan zapalny i ból otaczających nerwów.

Eksperci medyczni uważają teraz przewlekły ból za chorobę samą w sobie. Z czasem zmienia wzorce mózgowe związane z odczuciami fizycznymi, a także ze snem, myślami i emocjami. Roczne wydatki na leczenie przekraczają obecnie 100 miliardów dolarów. Rozpowszechnienie bólu pleców i innych przewlekłych bólów spowodowało wtórny kryzys zdrowia publicznego, powszechne uzależnienie od opioidów. Mamy nadzieję, że leki przeciwbólowe i terapie nowej generacji, takie jak redukcja stresu i biofeedback, przyniosą lepszą ulgę.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny