Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Mieszkańcy Oceanów
(Ocean Dwellers )To pudełko mikroskopijnych cudów morskich rozświetli twoje życie i sprawi radość miłośnikom wody na całym świecie!

W pudełku tematycznym Ocean Dwellers znajdują się: Niesporczak, Ameba, Świetlik Morski, Algi i Wrotki

Niesporczak - Niedźwiadek wodny
Jednym z bardziej fascynujących organizmów w mikrosferze jest pospolity niesporczak - technicznie rzecz biorąc, „powolny piechur”. Jednak to nie powolna prędkość niesporczaka przyciąga uwagę, ale raczej fakt, że to maleńkie stworzenie z ośmioma małymi nogami, jest niezwykłe podobne do, no cóż, niedźwiedzia.

Ameba
Słowo ameba pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „zmienić”. Poruszają się, sącząc się do własnych pseudopods („fałszywych stóp”) i ciągle zmieniają swój kolor i kształt.

Średnia długość życia ameby wynosi nieco ponad dwa dni. Ale ponieważ rozmnażają się przez dzielenie, ameby są mniej lub bardziej nieśmiertelne.

Sea Sparkle
Kiedy idziesz w nocy na plażę lub zatokę i widzisz małe iskierki światła wydobywające się z wody, to nie jest twoja wyobraźnia. To Noctiluca! Z łaciny „nocne światło”, Noctiluca są również znane jako Sea Sparkle.

Te maleńkie dinoflagellaty unoszą się pod powierzchnią oceanu o miliony. Gdy są zakłócone, świecą i wytwarzają jasne błyski światła. Ten blask nazywa się „bioluminescencją”.

Glony
Glony są podstawą łańcucha pokarmowego oceanu. Szumowiny stawowe, wodorosty morskie i gigantyczne wodorosty to glony. Większość używa fotosyntezy jak rośliny, ale niektóre również żywią się materiałem organicznym. Glony mają wielkość od pojedynczej komórki do dużych gatunków wielokomórkowych. Żyją w słonej wodzie, słodkiej wodzie, mokrej glebie lub na wilgotnych skałach. Glony są podzielone na kategorie według funkcji i koloru, takie jak zielony chlorophyta, czerwony rodophyta i złotobrązowa chrysophyta. Czerwone glony śluzowe są w rzeczywistości sinicami, być może ewolucyjnym ogniwem między bakteriami i glonami i jedną z najstarszych form życia na Ziemi.
Wrotki
Wrotki to plankton pływający swobodnie w wodach morskich i swobodnych. Są pięknymi mikroskopijnymi stworzeniami i należą do najmniejszych członków króla zwierząt. Wrotki zachwyciły amatorskich mikrobiologów od ich odkrycia w 1696 r. Przez wielebnego Johna Harrisa.

Prawie wszystkie wrotki są żeńskie. Samce, gdy zostaną w ogóle znalezione, są znacznie mniejsze niż kobiety i rzadko żyją dłużej niż kilka dni.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny