Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Małe Dinozaury
(Dino Creatures)Polujesz na kambryjskie stworzenie, które nazwałbyś swoim? W takim razie z pewnością zechcesz zebrać tego milutkiego Trylobita, pięciooką Opabinię i ich kuszących 500 miliono letnich kumpli.

W pudełku prezentowym Dino Creatures znajdują się: Trilobite, Marrella, Opabinia i Wiwaxia.

Trylobit
Trylobity były cudownymi stworzeniami, które wyginęły, zanim dinozaury kiedykolwiek żyły! Były stawonogami, które ewoluowały ponad 500 milionów lat temu w starożytnych morzach Ziemi. Trylobity były jednymi z najbardziej udanych wczesnych zwierząt na naszej planecie, żyjącymi przez około 300 milionów lat. Trylobity to najbardziej zróżnicowana grupa wymarłych zwierząt zachowana w zapisie kopalnym z ponad 20 000 opisanymi gatunkami. Dzisiaj Trylobity są ulubieńcami poszukiwaczy i kolekcjonerów skamielin. Ich piękne i rozpoznawalne skamieliny znajdują się w skałach na całym świecie. Dlatego wypatruj Trylobitów na swoim podwórku!

Marrella
Marrella była niesamowitym antropodem, który żył ponad 500 milionów lat temu! Miała wspólne cechy ze współczesnymi owadami, pająkami i krabami, ale jej prawdziwa identyfikacja pozostaje tajemnicą. Miała dwa kolce do tyłu, połączone nogi i była chroniona przez twardy szkielet zewnętrzny. Marrella unosiła się nad dnem morskim, używając podobnych do pędzla anten do wyszukiwania i kopania pożywienia. To niesamowite stworzenie było powszechne w starożytnych morzach. Ponad 25 000 okazów znaleziono w Burgess Shale, słynnym złożu kopalnym w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Tutaj możesz odkopać skamieniałości Trylobitów, Opabini, Wiwaxii i Marrelli. Jeśli chcesz mieć intrygujące spojrzenie na wczesne życie na Ziemi, Burgess Shale to miejsce, do którego należy się udać!

Opabinia
Niezwykły rozkwit życia zwierząt, który rozpoczął się pół miliarda lat temu, znany jest jako eksplozja kambryjska. To było prawie 300 milionów lat przed pierwszymi dinozaurami. W okresie kambryjskim na Ziemi po raz pierwszy pojawiły się złożone formy współczesnych zwierząt. Wśród dziwnych i cudownych stworzeń była Opabinia. Miała przypominające wiosła płaty do pływania, pierzaste skrzela i pięć oczu! Długa, szponiasta trąba musiała być przydatna do łapania zdobyczy. Z oczami science fiction i dziwnymi rurkowymi ustami Opabinia ma własny wymarły typ.

Wiwaxia
Ślimak Wiwaxia był równie dziwaczny jak każde inne kambryjskie stworzenie. Wiwaxia wspina się w kolczastej łusce pięknie reprezentując eksplozję życia zwierząt, która miała miejsce, gdy wydarzenia geologiczne i biologiczne przekształciły Ziemię. Ewolucja ciał zwierząt mogła zająć 50 milionów lat w tym okresie. Fantastyczne zwierzęta, które powstały w okresie kambryjskim, ukształtowały ponad 3 miliardy lat życia na naszej planecie. Przykładem tego, jak stworzenia z dawnych czasów mają się do dzisiejszych zwierząt są łuski Wiwaxii, mają one mikroskopijną strukturę, która występuje u współczesnych robaków i ich ewolucyjnych kuzynów mięczaków.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny