Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Przekąski Wampirów
(Vampire Snacks )Wampiry mogą zamieniać się w nietoperze i boją się światła dziennego. Wszystkie pragną krwi, być może tlenu w hemoglobinie. Jak widać w Zestawie "Przekąski Wampirów" twoje soczyste serce jest pyszne. Wspaniałe są też Osocze, Czerwone Krwinki i Białe Krwinki. Na wszystkie pragnienia wampirów najlepsze jest pudełko upominkowe "Przekąski Wampirów"!

Pudełko prezentowe Vampire Snacks zawiera:serce, osocze, białe krwinki i czerwone krwinki.

Serce
Serce jest centrum ciała, siedzibą życia, woli i emocji. Ważący około 10 uncji, jest mniej więcej wielkości twojej pięści i ma cztery komory: prawy przedsionek, lewy przedsionek oraz prawą i lewą komorę.

Serce pompuje z prędkością 60 do 100 uderzeń na minutę przez setki naczyń krwionośnych, dostarczając tlen i składniki odżywcze do organizmu. Około 35 milionów uderzeń rocznie, dużo pompowania przez całe życie. Powiedz Walentynce, że ją kochasz „Wartości miliona baryłek i 2,5 miliarda uderzeń serca”.

Osocze
Osocze jest jasnym płynem, który stanowi około 55% krwi. Pozostałe składniki krwi są zawieszone w osoczu i pozwala im podróżować przez naczynia krwionośne i wokół ciała!

Samo osocze odgrywa kluczową rolę w przenoszeniu odpadów do nerek, wątroby i płuc, skąd można je usunąć z organizmu. Osocze pomaga również utrzymać normalne ciśnienie krwi i pomaga regulować temperaturę ciała.

Biała Komórka Krwi
Białe krwinki lub leukocyty są białymi rycerzami twojego ciała. Jeśli atakuje cię zarazek wroga, ruszają na ratunek i walczą na śmierć i życie.

Istnieje kilka różnych rodzajów leukocytów, a każdy z nich ma specjalne umiejętności, które pomagają Cię chronić. Neutrofile ścigają się na miejscu, gdy atakują bakterie. Komórki B neutralizują wirusy, a komórki T przygotowują się do zamachu stanu.

Czerwona krwinka
Czerwone krwinki lub erytrocyty zawierają hemoglobinę, która przenosi tlen i dwutlenek węgla wokół organizmu. (Erythro w języku greckim oznacza kolor czerwony). Hemoglobina nadaje krwinkom czerwonym charakterystyczny kolor. Gdy jest bogaty w tlen, wydaje się czerwonawy; gdy uboga w tlen, jest ciemniejsza i niebieskawa.

Chociaż erytrocyty są elastyczne (co pozwala im przeciskać się przez naczynia włosowate), zazwyczaj mają charakterystyczny dwuwklęsły kształt, który pomaga zmaksymalizować pole powierzchni w celu ułatwienia wymiany gazów.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny