Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Randka w ciemno
(Blind Date)Czy jesteś fanem tej nowoczesnej instytucji niedopasowania jaką jest randka w ciemno? Cóż, złagodź swój strach przed spotkaniem z nieprzyjemnym, prymitywnym dziwakiem dzięki tej zabawnej kolekcji mikrobów. Gdy boisz się złapać infekcję od nieznajomego po prostu wróć do GIANTmicrobes i zakochaj się w tych uroczych, przytulnych mikroorganizmach!

Pudełko prezentowe "Randka w Ciemno" zawiera minibakterie: mononukleozę, trądzik, ból gardła, biegunkę i nieświeży oddech.

Mononukleoza
Mononukleoza jest wywoływana przez wirusa Epsteina-Barra. Ponad 95% populacji jest zarażone! Na szczęście większość ludzi łapie wirusa w bardzo młodym wieku, kiedy to objawy są często zbyt łagodne, aby można je było zauważyć.

Większość ludzi zaraża się wirusem w ciągu kilku tygodni - choć pocałunek na pożegnanie może potrwać nawet rok!

Pryszcz
Podczas gdy dorośli czasami cierpią na trądzik, prawie 100% populacji cierpi z powodu wybuchów w pewnym momencie ich młodości. Podobnie jak jedzenie w szkolnej stołówce, jest to po prostu nieprzyjemna część dorastania!

Propionibacterium acnes to bakterie skórne w znacznym stopniu odpowiedzialne za ten stan. Zwiększona produkcja testosteronu w okresie dojrzewania powoduje, że gruczoły łojowe zwiększają produkcję tłustego sebum. Ponieważ P. acnes uwielbia sebum, rozmnaża się szybko w porach skóry, powodując zaczerwienienie, obrzęk i wiele zmian.

Opryszczka
Opryszczka jest wywoływana przez niektóre szczepy wirusa opryszczki pospolitej (HSV). HSV-1 zwykle powoduje opryszczkę. HSV-2 jest głównie odpowiedzialny za opryszczkę narządów płciowych. Słowo „opryszczka” (po grecku „pełzanie”) zostało użyte przez Hipokratesa 2500 lat temu, aby opisać rany, które pełzły po skórze podczas rozprzestrzeniania się.

Po zarażeniu HSV-1 większość ludzi nigdy nie rozwija żadnych objawów. Niektóre czynniki, które mogą wywoływać opryszczkę, to zmęczenie, stres, osłabiony układ odpornościowy, nadmierne nasłonecznienie i obrażenia warg. Powodzenia, unikając ich, zanim sprawy staną się przerażające i brzydkie.

Biegunka
Infekcje bakteryjne są jedną z najczęstszych przyczyn biegunki, a Campylobacter jest jednym z najczęstszych winowajców.

Podstawową trudnością medyczną związaną z biegunką - pomijając dyskomfort - jest znaczna utrata płynów, nie mówiąc już o utracie soli i minerałów, które są niezbędne do utrzymania normalnego zdrowia organizmu.

Nieświeży oddech
Wiele osób uważa, że ​​nieświeży oddech lub cuchnący oddech są spowodowane przez gaz wydobywający się z żołądka - szczególnie po jedzeniu cebuli lub pikantnych potraw. W rzeczywistości większość przypadków jest spowodowana przez drobnoustroje, takie jak Porphyromonas gingivalis.

Od trzystu do czterystu rodzajów drobnoustrojów zwykle znajduje się w ludzkich ustach. Większość jest nieszkodliwa. Ale kilka produkuje „lotne związki siarki”.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny