Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Okrzemka
(Biddulphia)Poznaj niezwykłą, wodną szumowinkę.

FAKTY: Jednokomórkowe glony znane są naukowo jako fitoplankton. Biddulphia jest rodzajem fitoplanktonu, który może być postrzegany jako jasno brązowe szumowiny na ścianach akwarium. W oceanie często możemy je znaleźć przyczepione do wodorostów lub skały na dnie morza.

Dlaczego glony tak dobrze rosną w akwarium? Ponieważ ryby wytwarzają odpady azotanów i amoniaku, które są dobrymi nawozami dla szumowin i pozostałych alg. A jeśli twój zbiornik zawiera żywe rośliny, które potrzebują światła by rosnąć, tym lepiej.

Jak powstrzymać szumowiny od przejęcia twojego akwarium? Utrzymuj dobry obieg wody, filtruj ją oraz regularnie testuj na obecność azotanu i amonu. Jeśli ich poziom jest zbyt wysoki, częściowo wymień wodę.

Także glonojady takie jak krewetki szklane i małe okrągłoprzyssawkowate ryby pomogą zachować czyste ściany zbiornika.

Na koniec: Szkielet Biddulphia wykonany jest z krzemionki i może mieć skomplikowane i złożone wzory kręgosłupa. Ponieważ okrzemki mają wiele malutkich porów, ziemia okrzemkowa może być użyta do filtrowania cząstek o wielkości 2 mikrometrów - więc nawet Biddulphia może pomóc w utrzymaniu czystej wody!


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny