Kontakt

Skontaktuj się z nami:

e-mail: info@giantmicrobes.pl
tel. +48 12 35 22 701
 
 

Zestaw Komorki Organów
(Organ Cells )Organy są niesamowite! Twoja skóra jest największa i waży 6 funtów. Twoje potężne serce pompuje wystarczająco dużo krwi, aby wypełnić stadion piłkarski. Twoja trzustka pozwala cieszyć się słodkim życiem. Twoja wątroba spełnia ponad 500 funkcji! Użyj swojego mózgu i zdobądź tę niezwykłą kolekcję w pudełku prezentowym.

Pudełko prezentowe z motywem Komórki Organów zawiera: Komórka Mózgu, Komórka Wątroby, Komórka Skóry, Komórka Serca i Komórka Beta (Insulina).


Komórka Serca
Serce składa się z komórek mięśniowych, które pompują krew w ciele przez całe życie od świtu do zmierzchu, a następnie od zmierzchu do świtu. Działają samodzielnie i biją w stałym rytmie, kurcząc się i relaksując.

W normalnym, zdrowym bijącym sercu komórki są aktywne raz na sekundę lub sto tysięcy razy dziennie, dwa miliardy razy w ciągu życia lub więcej.

Komórka mózgowa
Małe szare komórki, które składają się na twój umysł, to przede wszystkim neurony. Masz ich około 100 miliardów w swojej głowie! Wszystko, co może zrobić pojedynczy neuron, to wysłać niewielki sygnał do sąsiadów. Ale pracując razem, dają nam one działanie jak anioł i lęk jak bóg.

Czy to nasze myśli ożywają je? Myślę, więc jestem.

Komórka skóry
Skóra ma trzy warstwy. Górna warstwa lub naskórek składa się przede wszystkim z twardych komórek keratynocytów, które odpychają wszystko, od patogenów po tępe obiekty. Naskórek zawiera wytwarzające pigment komórki melanocyty, które nadają skórze jej kolor.

Pod naskórkiem warstwa skóry właściwej zawiera naczynia krwionośne, które pomagają regulować temperaturę oraz nerwy, które pozwalają poczuć ciepło i dotyk.

Komórka Wątroby
Spośród głównych narządów wewnętrznych wątroba jest jedyną, która może się regenerować - z zaledwie 25% swojej masy.

Wątroba jest również największym organem wewnętrznym (skóra jest uważana za największy narząd ogółem) i kiedyś uważano ją za źródło czterech humorów rządzących osobowością: krwi, żółci żółtej, czarnej żółci i flegmy.

Komórka Beta (Insulina)
Trzustkowe komórki beta wytwarzają insulinę, która pomaga regulować poziom cukru glukozy w organizmie. Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, komórki beta uwalniają insulinę, co powoduje, że komórki tłuszczowe i mięśniowe zaczynają wchłaniać nadmiar cukru.

Jeśli jednak komórki beta zostaną uszkodzone, produkcja insuliny może ulec pogorszeniu. Uważa się, że cukrzyca typu 1 jest wynikiem odpowiedzi autoimmunologicznej, w której układ odpornościowy organizmu atakuje komórki i je niszczy.


GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.


 Dostępność: niedostępne Aktualnie niedostępny